Galerie

Starší fotogalerii základní školy naleznete na:

https://zsbrnicko.rajce.idnes.cz/

Školní výlet – Vida centrum Brno

Dne 22. června jsme se vypravili na školní výlet do brněnského Vida science centra. Celý den jsme strávili v jednom z pavilonů brněnského výstaviště, který je celý věnovaný popularizaci vědy. Kromě stálé expozice jsme se zúčastnili programu s chemickými pokusy, které si žáci sami zkoušeli. Potom nás čekalo hrané představení věnované fyzikálním zákonům a nakonec jsme shlédli nádherný 3D dokument o přírodě. Školní výlet se vydařil a líbil se jak dětem, tak i vyučujícím.

Den integrovaného záchranného sboru

Předposlední školní týden jsme se vypravili do Zábřehu na den s integrovaným záchranným sborem. Na náměstí byla přichystána velká přehlídka vybavení a techniky policie, hasičů a zdravotnických záchranářů. Děti si všechno mohly prohlédnout a na vlastní kůži vyzkoušet. Součástí programu byly i ukázky zásahů a práce všech složek záchranného systému.

Projektové vyučování – včely

Dne 16. června k nám do školy zavítal pan včelař s poutavým programem pro naše žáky. Program obsahoval jednak zajímavý výklad a především řadu praktických ukázek a exponátů. Mohli jsme se podívat na živé včelky, prohlédnout a osahat si včelí produkty a také nesměla chybět ochutnávka medu. Program se nám všem moc líbil.

Ekostezka Zábřeh

Červen, jakožto poslední školní měsíc, se již tradičně nese v duchu rozvolňování školního tempa. První červnová akce, které se naši žáci zúčastnili, byla ekostezka v Zábřehu. Děti prošly postupně několik stanovišť celým městem, aby si připomněly, jak je důležité třídit, ale především neprodukovat zbytečný odpad. Ačkoli nám počasí moc nepřálo, pobyt na čerstvém vzduchu jsme si moc užili. 

Den Země

V pátek 21. 4. proběhlo v naší škole projektové vyučování ke Dni Země. Žáci se dozvěděli, proč vlastně Den Země slavíme a jak můžeme my sami přispět k ochraně přírody a krajiny.

Velikonoční dílna

Jako každý rok i letos jsme Velikonoce přivítali výrobou jarních dekorací. Děti si vyzkoušely práci s různými materiály a do svých domovů si odnesly řadu moc pěkných výrobků.

Návštěva vlastivědného muzea

Poslední březnový týden navštívili žáci ze ZŠ Brníčko Vlastivědné muzeum Šumperk, kde si vyzkoušeli, jak se v minulosti tkaly látky. Každý si mohl vyrobit kousek své originální tkaniny na jednoduchém tkalcovském stavu.